Facebook

חנות מקוונת – למה שלנו עולה יותר?

חנות היא חנות היא חנות? לאו דווקא. מלבד פיצ'רים כאלה או אחרים, יכולים להיות דברים אחרים, שאינם גלויים לעין, ועושים הבדל גדול. וכן, גם במחיר

תארו לכם, שאתם נכנסים לחנות בקניון. היא מעוצבת ונראית כמו מליון דולר: המתלים במקום, על הקירות קישוטים בכרום מוברש "אקסקלוסיבי", שעליו התאורה עושה עבודה מצוינת. לקז'רי אמיתי.

האמנם? הממ.

בשלב מסוים אתם מורידים מהמדף פריט כלשהו. אתם מניחים אותו בסל הקניות שלכם, ופונים אל הקופה. כאן העניינים מתחילים להתדרדר. הקופאי לא מיומן מספיק, האורז לא מהיר וכל תהליך הקניה מתחיל להתקע. התור מתארך ואתם מחליטים לעזוב – לנטוש את עגלת הקניות.

הדבר הזה קורה בחיים האמיתיים בכל יום ויום. אלפי עגלות קניות ננטשות באלפי חנויות מקוונות מדי שעה בוודאי. הנושא של עגלות קניה נטושות הפך למדע ממש, ואין-ספור מאמרים נכתבו על תכנון תהליך הקניה והתשלום, כך שהוא יקל על הלקוח לסיים את הקניה בהצלחה.

עכשיו, אחרי שלא הצלחתם לסיים את הקניה בחנות האחת, אתם פונים לשכנה. גם החנות הזאת נראית כמו מליון דולר: מעוצבת לעילא. הכרום – אותו כרום. הכל במקום. אבל פתאום אתם מרגישים נינוחים יותר:

לאורך המדפים, פרוש שטיח. הוא מאט את ההליכה שלכם כאשר אתם מגיעים למקום שבו אתם אמורים להתעכב ולבחור את הפריטים המתאימים לכם. החנות שקטה יותר, ואולי יש בה ריח נעים… אתם שמים לב – או שלא – לדברים קטנים, שעושים את חווית הקניה שלכם שונה, פחות סטנדרטית ומהנה יותר. אתם בוחרים בפריט אחד, ומצב הרוח הטוב שלכם ממש דורש לבחור פריט נוסף. למה לא?

גם כשאתם מגיעים לקופה, העניינים זורמים טוב יותר: הכל מרוכז במקום אחד – בדף בודד – ומתנהל בקליק אחד או שניים. אתם יכולים לשלם בפאיפאל, למשל, בלי להקליד את הכתובת שלכם.

הדברים הקטנים – הריח, השקט – הם הדברים שעושים את הקניה שלנו בחנויות ה'פיסיות', בעולם האמיתי.

בעולם הווירטואלי, בחנות מקוונת או חנות אינטרנט, אין "ריחות" או "שטיח", אבל ישנם דברים אחרים: אתרים שקטים – בלי באנרים קופצניים. חנויות שלא נראות כמו חנויות אחרות ושכן מעניקות חווית קניה שונה. חנויות שעולות מהר ומגיבות מהר לפעילות הלקוח; שזוכרות את ההעדפות שלו, למשל.

נכון, הרבה מהדברים האלה ניתן היום לקבל גם בחנויות מקוונות "מוכנות". ישנן תבניות עיצוביות שהוכחו כיעילות וטובות, אבל הסיכוי שלכם לקבל את הדבר המתאים ביותר לצרכים שלכם תמיד יהיה גבוה יותר, בחנות מקוונת שתבנה לפי הדרישות שלכם.

קוד שכתוב היטב ישפיע על מהירות התגובה של כל אתר אינטרנט, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בחנות וירטואלית. קוד שכתוב היטב יהיה גם בטוח יותר: פחות פריצות, phishing וצרות אחרות. גם גוגל ומנועי חיפוש אחרים מעריכים קוד טוב, וממקמים אתרים כאלה גבוה בתוצאות החיפוש.

בכל מקרה, כאשר תבנו חנות וירטואלית משלכם – חנות שכולה שלכם – תוכלו לקבל את אותו ה'אקסטרא משהו', שיעשה ללקוח שלכם את הקניה לחוויה. זה יכול יהיה להיות עיצוב מקורי, אבל גם איזה משהו קטן שיעלה חיוך או ישכנע לבדוק ולקנות עוד משהו.

יותר מזה: חנות טובה, מעוצבת ומהירה, תשכנע את הלקוח שבטוח לקנות אצלכם – שהסחורה תגיע, ושאם תהיה בעיה, יהיה עם מי לדבר. לסיום, יש כללים שונים בסיום הקניה, שכדאי מאוד שתדעו: משפיעים סגנון הפניה, הניסוח וגם… גם צבע הכפתורים!

אם אתם רציניים, רוצים את אותו משהו שאין לאף אחד אחר ויכול להיות ההבדל הקטן שבין הצלחה לכשלון, דברו איתנו. יכול להיות שזה יעלה לכם יותר – לא בטוח.

דילוג לתוכן